Szpital wojewódzki kupi nowy aparat do znieczulenia. Rocznie wykonuje 8 tysięcy operacji

Autor: • Źródło: PAP23 sierpnia 2022 15:38

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej kupi za 250 tys. zł nowy aparat do znieczulenia, będzie on używany w czasie zabiegów wykonywanych w Centralnym Bloku Operacyjnym.

Szpital wojewódzki kupi nowy aparat do znieczulenia. Rocznie wykonuje 8 tysięcy operacji
Nowy aparat trafi na Centralny Blok Operacyjny. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Shutterstock

 

Pieniądze na zakup aparatu przekazał wojewoda śląski z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka placówki Anna Szafrańska. Jak wyjaśniła, używany obecnie w szpitalu sprzęt ma kilkanaście lat i wymaga wymiany.

Elżbieta Tomońska-Moskal, specjalistka anestezjologii i intensywnej terapii, która kieruje Centralnym Blokiem Operacyjnym, wyjaśniła, że aparat do znieczulenia to niezbędne wyposażenie stanowiska anestezjologicznego, gwarantujące wysoki poziom bezpieczeństwa pacjenta podczas operacji.

- Umożliwia nie tylko znieczulenie i wentylację pacjenta, ale również monitoruje jego parametry życiowe, ułatwiając szybkie podjęcie bezpiecznych i skutecznych działań, mających na celu bezpieczeństwo chorego - zaznaczyła.

Nowy aparat do znieczulenia zostanie zakupiony do końca bieżącego roku. W 2021 r. w Centralnym Bloku Operacyjnym bielskiego szpitala wykonano prawie 8 tys. zabiegów operacyjnych.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum