Szpital w Wejherowie otrzymał cztery kardiomonitory

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2019 19:01

Cztery kardiomonitory wraz z centralą monitorującą otrzymał w poniedziałek (2 grudnia) Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie.

Szpital w Wejherowie otrzymał cztery kardiomonitory
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kosztowały one 204 tys. zł, z czego 200 tys. zł na ich zakup przekazała Fundacja Lotos - poinformowały Szpitale Pomorskie.

Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji społecznej, promocji i komercjalizacji w spółce Szpitale Pomorskie, których częścią jest wejherowska placówka, poinformowała, że na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala w Wejherowie jest 10 stanowisk intensywnej terapii, a każde z nich ma kardiomonitor, ale ze względu na ich zużycie niezbędna stała się ich wymiana.

Wyjaśniła, że kardiomonitory mierzą parametry życiowe pacjentów, m.in. ciśnienie krwi, akcję serca, ośrodkowe ciśnienie żylne czy też liczbę oddechów.

Dodała, że na oddziale tym co roku przebywa ponad 300 pacjentów i głównie są to osoby m.in. z niewydolnością wielonarządową, z niewydolnością układu oddechowego, układu moczowego czy też po wypadkach komunikacyjnych.

Aparatura pozwala personelowi placówki obserwować funkcje życiowe pacjentów i prowadzić skomplikowane leczenie, na przykład przy niewydolności oddechowej, krążeniowej czy ciężkich zakażeniach. Wyposażenie oddziału w nowoczesny system monitorowania parametrów życiowych pacjentów poprawi leczenie chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia.

Spółka Szpitale Pomorskie jest podmiotem leczniczym samorządu województwa pomorskiego.

Marcin Szywała (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum