Wadowice24/Rynek Zdrowia | 28-12-2016 10:15

Szpital w Andrychowie dostanie karetkę z Krakowa

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe przekazało w darze cztery ambulanse do małopolskich szpitali oraz na Ukrainie. Używany ambulans dostaje m.in. szpital w Andrychowie.

O przekazaniu ambulansów z lat 2006 i 2008 przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zadecydował Zarząd Województwa Małopolskiego. Fot. Piotr Waniorek/PTWP

Mimo że karetki przejechały wiele kilometrów są w dobrym stanie i nadal mogą służyć pacjentom. Nie mogą już służyć w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, dlatego też podjęto decyzje o przekazaniu ich innym placówkom - podaje portal wadowice24.pl. 

O przekazaniu ambulansów z lat 2006 i 2008 przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe zadecydował Zarząd Województwa Małopolskiego. O takie wsparcie wnioskowały cztery małopolskie placówki.

Teraz karetki będą służyły pacjentom w Specjalistycznym Szpitalu im. Szczeklika w Tarnowie, Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym w Zakopanem, Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc w Jaroszowcu oraz Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie.

Piąty ambulans został przekazany w ramach pomocy humanitarnej do Lwowskiego Klinicznego Szpitala Państwowej Służby Granicznej na Ukrainie. 

Więcej: www.wadowice24.pl