Szpital doposażony za ponad 14 mln zł. Kardiologia i interna zyskały nowe oblicze

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe17 września 2022 14:00

Winda, przystosowane toalety czy sterowane łóżka. Ponad 5 mln zł z funduszy europejskich przeznaczono, aby wyposażyć i zmodernizować oddział kardiologiczny oraz oddział chorób wewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie.

Szpital doposażony za ponad 14 mln zł. Kardiologia i interna zyskały nowe oblicze
Szpital w Wyszkowie kompleksowo doposażył dwa oddziały. Fot. Shutterstock
  • Kolejny szpital na Mazowszu może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą, dobrym sprzętem, bezpieczeństwem pacjentów oraz kompleksowym leczeniem wielu chorób
  • Szpital w Wyszkowie służy mieszkańcom regionu ostrołęckiego.Został doposażony m.in. za pieniądze z programów Unii Europejskiej
  • Pacjenci mogą liczyć na lepszą diagnostykę i profesjonalne leczenie

Oddział kardiologiczy i interna "po nowemu"

Fundusze europejskie pomogły wyposażyć i zmodernizować oddział kardiologiczny oraz oddział chorób wewnętrznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. Placówka zrealizowała projekt pn. "Poprawa jakości życia mieszkańców subregionu ostrołęckiego poprzez doposażenie SPZZOZ w Wyszkowie w zakresie infrastruktury szpitalnej służącej diagnozowaniu i leczeniu chorób kardiologicznych oraz onkologicznych".

Pacjenci zmagający się z chorobami, mogą liczyć na dobrą diagnostykę i profesjonalne leczenie. Nie muszą jeździć do oddalonych od miejsca zamieszkania ośrodków.

Realizacja projektu była możliwa przy wsparciu środków z UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Sprzęt medyczny i dostosowanie sal chorych

SPZZOZ w Wyszkowie dzięki funduszom europejskim zrealizował projekt dotyczący zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego, a także przystosowania pomieszczeń szpitalnych. Obecnie mieszkańcy regionu ostrołęckiego mają do dyspozycji zmodernizowane oddziały: kardiologiczny oraz chorób wewnętrznych.

Poprawiła się dostępność do leczenia, a pacjenci w komfortowych salach przechodzą czas hospitalizacji. Osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami mają zapewnione udogodnienia takie jak np. winda, przystosowane toalety czy sterowane łóżka.

Sprzęt medyczny kupiony w ramach projektu wykorzystywany jest w obszarze kardiologii i onkologii. Dodatkowo, szpital prowadzi działania konsolidacyjne oraz opieki koordynowanej.

Polega to na współpracy z pobliskimi placówkami medycznymi takimi jak: Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920r w Radzyminie, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Bogumiła Czaplicka, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego lek. med. Sławomir Majewski,  NZOZ Wiaczesław Gryszkiewicz w Zabrodziu, NZOZ lek. med. Agnieszka Mickiewicz-Maciejewska oraz NZOZ Przychodnia Lekarska w Brańszczyku.

Całkowita wartość projektu opiewała na 14 392 151,56 zł, zaś kwota dofinansowania UE: 5 282 362,12 zł.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum