Szczecin: urzędnicy kupili sobie defibrylator

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2009 09:00

Nowoczesny, przenośny defibrylator AED będzie od piątku (11 grudnia) dostępny w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Szczecin: urzędnicy kupili sobie defibrylator
Foto: www.farum.pl

– Chcę, żeby pracownicy urzędu, w razie konieczności umieli uratować życie koledze, czy petentowi – mówi wojewoda Marcin Zydorowicz – Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup nowoczesnego defibrylatora oraz przeprowadzenie szkoleń dla urzędników z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, sprzęt będzie mógł być użyty także w najbliższej okolicy naszego urzędu.

Defibrylator AED wyposażony jest w instrukcję głosową i skonstruowany na tyle intuicyjnie, że może być obsługiwany po podstawowym przeszkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, nawet przez osoby nie mające uprawnień do prowadzenia medycznych działań ratowniczych. Urządzenie samo monitoruje stan poszkodowanego i ułatwia prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej (sztucznego oddychania z masażem serca). Defibrylator jest niewielki (wielkości sportowego plecaka), lekki i wyposażony w uchwyt ułatwiający przenoszenie, co umożliwia – w razie potrzeby –  użycie go poza urzędem.

W czwartek 10 grudnia pełnomocnik wojewody ds. ratownictwa medycznego Marcin Podgórski poprowadzi szkolenie z użycia defibrylatora AED. W szkoleniu uczestniczyć będą po dwie osoby z każdego wydziału urzędu wojewódzkiego oraz wszyscy pracownicy ochrony.

Defibrylator zakupiony został ze środków własnych ZUW. Zostanie powieszony w korytarzu Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, obok wejścia głównego

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum