Szamotuły: oddział chirurgii zyskał nowe łóżka

Autor: nowemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2017 13:30

Na oddział chirurgiczny Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach trafiły 24 nowe łóżka za prawie 135 tys. zł.

Dotychczas używane łóżka, które służyły pacjentom ponad 20 lat, zostaną sprzedane lub przekazane do innych placówek. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje szpital, w ostatnich dniach na oddziale chirurgicznym trwała wymiana starych łóżek na nowe. Obecnie pacjenci korzystają już z nowego sprzętu.

- Nowe łóżka są bardziej funkcjonalne i wygodniejsze, zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. Są lekkie i zwrotne, co ułatwia nam transport chorych. Posiadają elektroniczną regulację wysokości, segmentu pleców i uda, które można obsługiwać za pomocą panelu sterującego. Wyposażone są również w łatwo regulowane barierki boczne, dodatkowo mamy także możliwość dostosowania długości łóżka do wzrostu pacjenta. W przypadku zagrożenia życia pacjenta i konieczności reanimacji, za pomocą jednego przycisku można wypoziomować łóżko do właściwego ułożenia -  opowiada pielęgniarka oddziałowa Ewa Nowak.

Zakup nowoczesnych łóżek to wydatek blisko 135 tys. zł.

Dotychczas używane łóżka, które służyły pacjentom ponad 20 lat, znalazły tymczasowe miejsce w magazynie. W przyszłym roku wraz z innym sprzętem, którego szamotulski szpital już nie użytkuje, zostaną sprzedane bądź przekazane charytatywnie do innych placówek medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum