Synektik dostarczy robota da Vinci dla Szpitala Mazovia

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 21 sierpnia 2018 10:14

Grupa Synektik podpisała umowę sprzedaży systemu robotycznego da Vinci dla NZOZ Szpital Mazovia. Działająca na warszawskim Ursynowie placówka stanie się pierwszym prywatnym szpitalem w Polsce posiadającym autoryzowanego, profesjonalnie serwisowanego robota chirurgicznego wyprodukowanego przez globalnego lidera - Intuitive Surgical.

Synektik dostarczy robota da Vinci dla Szpitala Mazovia
Na zdjęciu operacja z zastosowaniem robota da Vinci w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu Fot. WSzS Wrocław

- Da Vinci® to najbardziej zaawansowany system robotyczny wykorzystywany do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych m.in. w obszarze urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej. Wyjątkowa precyzja oraz mała inwazyjność zabiegów przekłada się na wysoką efektywność operacji i znacznie ograniczenie ryzyka powikłań pooperacyjnych - mówi Cezary Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

Dodaje, że właśnie dlatego system da Vinci® jest szczególnie przydatny m.in. przy prostatektomii radykalnej wykonywanej z powodu raka prostaty. Dotychczas wielu pacjentów decydowało się na taką operację za granicą.

Cezary Kozanecki ocenia, że jeszcze w tym roku kolejne roboty Intuitive Surgical mogą trafić do polskich szpitali.

- Rozmawiamy z kilkoma publicznymi i prywatnymi placówkami, zainteresowanymi dostępem do tej innowacyjnej technologii - zaznacza.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum