Świebodzin: szpitalna pracownia diagnostyczna ma cyfrowy aparat rentgenowski

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 25 września 2013 08:43

Zdjęcia z nowego cyfrowego aparatu rentgenowskiego przesyłane są do obróbki komputerowej, a pacjenci Nowego Szpitala w Świebodzinie otrzymują je nagrane na płycie CD. Sprzęt kosztował 400 tys. zł.

Świebodzin: szpitalna pracownia diagnostyczna ma cyfrowy aparat rentgenowski
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pacjenci mogą liczyć przede wszystkim na dokładniejszą diagnozę i krótszy czas oczekiwania na wynik.

Obraz uzyskiwany poprzez system cyfrowy rtg jest zdecydowanie lepszy i o wyższej jakości, niż w przypadku systemu analogowego. Dodatkowo dzięki cyfrowej obróbce, np. zbliżeniom możliwa jest diagnoza nawet drobnych urazów czy zmian w organizmie pacjenta.

Zdjęcia następnie są nagrywane na płytę CD i w takiej formie otrzymuje je pacjent. Wyniki badań archiwizowane są także w systemie szpitalnym, co ułatwia późniejszy dostęp do danych. 

Inna ważna dla pacjentów informacja to niższe dawki promieniowania i możliwość ich monitorowania przez personel podczas badania.

Cyfrowy aparat RTG jest częścią wyposażenia pracowni diagnostycznej Nowego Szpitala w Świebodzinie, do której w ubiegłym roku zakupiono również nowoczesny tomograf komputerowy. Zakup RTG (koszt ponad 400 tys. zł) i tomografu został sfinansowany ze środków własnych szpitala.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum