Świebodzin: szpital ma nowy sprzęt do laparoskopii i lądowisko

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2017 16:00

W Nowym Szpitalu w Świebodzinie będzie można wykonywać więcej operacji chirurgicznych i ginekologicznych. Placówka zainwestowała w nowy sprzęt do zabiegów laparoskopowych. Dodatkowo w grudniu szpital zakończył budowę lądowiska dla śmigłowców.

Świebodzin: szpital ma nowy sprzęt do laparoskopii i lądowisko
Pierwsze śmigłowce sanitarne będą lądować przy Nowym Szpitalu w Świebodzinie najprawdopodobniej w I kwartale 2017 r. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje świebodzińska placówka, większość operacji w szpitalu wykonywanych jest metodą laparoskopową. Nowy Szpital zdecydował się na wymianę dotychczas używanego sprzętu, ponieważ chce zwiększać liczbę tych zabiegów.

Zakupiona za prawie 360 tys. zł kolumna histeroskopowo-laparoskopowa jest wykorzystywana do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych przy schorzeniach ginekologicznych czy chirurgicznych.  Zestaw zawiera monitor medyczny, diody Led, system kamer HD, który umożliwia wyświetlanie operowanych narządów na monitorze. Oprócz podstawowego wyposażenia dodatkowy komplet narzędzi do wieży laparoskopowej zakupił Zarząd Fundacji Chirurgia Świebodzin.

W 2016 r. na sprzęt medyczny w szpitalu w Świebodzinie wydano 678 tys. zł. Oprócz kolumny laparoskopowej szpital kupił dwa nowe aparaty USG: jeden do pracowni diagnostyki obrazowej, drugi na salę porodową. Duża część ubiegłorocznych zakupów to także sprzęt komputerowy, ponieważ placówka przygotowuje się do prowadzenia dokumentacji medycznej w wersji elektronicznej.

Nowa aparatura chirurgiczna to nie jedyna ubiegłoroczna inwestycja szpitala w Świebodzinie. W grudniu ubiegłego roku szpital zakończył budowę lądowiska. Szpital czeka na wpis lądowiska do Krajowego Rejestru Lądowisk. Koszt inwestycji to ok. 1,8 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum