Świdnica: szpital wymieni łóżka i kupi sprzęt specjalistyczny

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 09 września 2019 09:58

Regionalny Szpital Specjalistyczny "Latawiec" w Świdnicy (Dolnośląskie) zakupi nowe łóżka, materace przeciwodleżynowe a także specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym nowoczesny tomograf. Te plany zakupowe placówki, która mają być przeprowadzone w tym i w przyszłym roku będą możliwe dzięki realizacji unijnego projektu.

Świdnica: szpital wymieni łóżka i kupi sprzęt specjalistyczny
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podkreśla starosta świdnicki Łukasz Reszka, zyskają na tym pacjenci wszystkich oddziałów i poradni specjalistycznych.

Wyposażenie ma trafić do lecznicy jeszcze w tym roku. Na liście zakupów jest także aparat USG dla kobiet i noworodków, aparat do echokardiografii, pełnoprofilowy aparat USG, stoły operacyjne z osprzętem, wózki inwalidzie i do transportu chorych. Sprzęt trafi na oddziały anestezjologii i intensywnej terapii, położniczo-ginekologiczny, chorób wewnętrznych, pediatryczny chirurgii ogólnej do zakładu radiologii, na izbę przyjęć, blok operacyjny i do przyszpitalnych poradni.

Przed końcem przyszłego roku szpital ma zostać wyposażony także w nowoczesny tomograf. Wartość całego projektu, który będzie realizowany do końca 2020 roku, wynosi 7,8 mln zł.

Więcej: dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze