Suwałki: szpital wojewódzki kupił sprzęt do diagnostyki nowotworów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2019 12:12

Szpital Wojewódzki w Suwałkach (Podlaskie) kupił za 1,8 mln zł sprzęt do diagnostyki nowotworowej na oddział onkologiczny.

Suwałki: szpital wojewódzki kupił sprzęt do diagnostyki nowotworów
Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat pozyskał ok. 110 mln zł na rozwój placówki

Lecznica zakończyła realizację projektu pt. "Poprawa jakości diagnostyki nowotworowej w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach na rzecz rozwoju opieki koordynowanej w zakresie onkologii", współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Ze środków unijnych pochodziło 1,55 mln zł, a pozostała kwota z budżetu województwa podlaskiego.

Placówka kupiła w ramach projektu nowoczesny sprzęt do diagnostyki obrazowej nowotworów: USG z elastografią, system tomosyntezy i przystawkę do biopsji stereotaktycznej.

- Dzięki tej inwestycji można będzie wcześniej wykrywać choroby nowotworowe i szybciej wdrażać leczenie - wyjaśnia dyrektor szpitala Adam Szałanda.

Dodaje, że oddział, który został zmodernizowany kilka lat temu, jest ciągle doposażany, aby pacjenci mogli liczyć na kompleksową obsługę medyczną. Pod koniec ub.r. szpital kupił za 2,6 mln zł tomograf komputerowy, co umożliwiło skrócenie kolejki do badań.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat pozyskał ok. 110 mln zł na rozwój placówki, głównie na remont poszczególnych oddziałów, ich wyposażenie i nowy sprzęt medyczny. Ponad 40 mln pochodziło z budżetu województwa podlaskiego, pozostałe pieniądze głównie z Unii Europejskiej.

Jacek Buraczewski - PAP

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum