Stargard: firma z branży medycznej planuje rozbudowę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2018 16:43

Firma z branży medycznej Radiometer chce rozbudować swój oddział w Stargardzie (Zachodniopomorskie). W planach są m.in. nowe centrum logistyczne i nowe linie produkcyjne. Producent chce także zatrudnić około 200 osób.

Fot. Fotolia

- Przenosimy do Stargardu centrum dystrybucji, czyli pion logistyki odpowiedzialny za zbieranie wszystkich produktów z naszych fabryk i rozsyłanie ich na cały świat - powiedział we wtorek (27 lutego) kierownik zakładu Radiometer Solutions Paweł Pac-Pomarnacki. - W budynku, który powstanie, o powierzchni ponad 15 tys. metrów kwadratowych, jedną z największych części będzie część magazynowo-logistyczna.

W planach firmy są także nowe linie produkcyjne - powiedział Pac-Pomarnacki. Jak dodał, "na nowych liniach będą produkowane części zużywające się do analizatorów, czyli tzw. kartridże z odczynnikami chemicznymi, które są potrzebne do analiz krwi".

Jak powiedział, Radiometer ma obecnie dwa zakłady produkcyjne w Stargardzie. - Te obiekty są już w pełni zagospodarowane i potrzebujemy miejsca, żeby się rozwijać. W pierwszym zakładzie produkujemy samplery, czyli próbniki służące do pobierania krwi, którą później analizują nasze analizatory. Te linie też potrzebują kolejnego miejsca i będą powielone w nowej fabryce - dodał.

Budowa hali ma ruszyć jeszcze w lipcu br. - Jej koniec przewidujemy na jesień 2019 r. tak, żeby płynnie przejść do montowania w nim linii produkcyjnych - powiedział Pac-Pomarnacki.

W obu spółkach w Stargardzie pracuje obecnie łącznie 400 osób. Firma po zakończonej rozbudowie w 2020 lub 2021 r. chce zatrudnić kolejnych 200 osób.

Firma działa w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie; jest tam jedynym przedsiębiorstwem z branży medycznej. To jeden z większych podmiotów działających w Parku, a także jeden z tych, które najwcześniej zainteresowały się działalnością tam - powiedział kierownik biura funduszy europejskich i rozwoju gospodarczego Stargardu Arkadiusz Kocikowski. Jak dodał, firma rozwija się i inwestuje od lat w stargardzkim Parku.

Założona w Danii firma Radiometer opracowuje, produkuje i wprowadza na rynek rozwiązania przeznaczone do pobierania krwi, gazometrii, monitorowania przezskórnego, badań immunologicznych i powiązanych z nimi informatycznych systemów zarządzania. Radiometer należy do platformy diagnostyki i nauk przyrodniczych Danaher Corporation. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum