Specjalistyczny sprzęt medyczny dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 08 września 2020 07:30

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zawarła z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń SA umowę prewencyjną w ramach, której otrzyma środki na dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego przeciwdziałającego skutkom rozwoju niewydolności wątroby dla Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM.

Specjalistyczny sprzęt medyczny dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowano, kwota dofinansowania zostanie przeznaczona w szczególności na zakup: urządzenia Liver Assist do perfuzji wątroby produkowanego przez firmę Organ Assist do zapewnienia perfuzji w warunkach -hipo i normotermii; jednorazowych zestawów do perfuzji; płynów do perfuzji; jednorazowych materiałów laboratoryjnych i oznaczeń potrzebnych do badań czynnościowych narządów.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni PZU SA za wsparcie naszej Kliniki. Lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom szpitala, którzy z poświęceniem walczą o zdrowie chorych, należy się jak najlepszy sprzęt, by mogli nieść skuteczną pomoc. Chcemy ich w tym wspierać, ale najważniejsze dla nas wszystkich jest zwiększenie skuteczności leczenia i bezpieczeństwo pacjentów. Urządzenie do perfuzji wątroby może to zmienić. Stanowi nową i innowacyjną technologię, dopiero niedawno zastosowaną w warunkach klinicznych. Wiele badań potwierdza, że dzięki jego zastosowaniu można poprawić jakość pobranego narządu oraz wydłużyć możliwy czas przechowywania pobranej wątroby - powiedziała Małgorzata Kozłowska, prezes Zarządu Fundacji Rozwoju WUM.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum