Śmigiel: warsztaty w szkoleniowej sali operacyjnej

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2016 10:17

Uczestnicy warsztatów w ALVO Integra Centrum w Śmiglu (woj. wielkopolskie) mieli m.in. okazję wziąć udział w zajęciach w pierwszej w Polsce szkoleniowej sali operacyjnej. Mogli testować oraz zarządzać infrastrukturą bloku operacyjnego, zanim zostanie zaprojektowany.

Podczas warsztatów i dni otwartych w AIC; Fot. Materiały prasowe

Warsztaty tematyczne w ALVO Integra Centrum (AIC) prowadzone były w kompleksowo wyposażonej sali operacyjnej z zapleczem konferencyjnym.

Ośrodek taki powstał z myślą nie tylko o potrzebach użytkowników bloków operacyjnych, ale także architektów i planistów. - W trakcie kwietniowych warsztatów mieli oni okazję, razem z ekspertami kilku firm spotkać się i projektować w warunkach zbliżonych do rzeczywistych - informują organizatorzy warsztatów z firmy ALVO.

- W AIC zaprezentowano nie tylko nowoczesne rozwiązania dla bloków operacyjnych, ale mówiono również o nadchodzących trendach w projektowaniu i wyposażaniu szpitali. W specjalistycznych dyskusjach uczestniczyli eksperci z zaprzyjaźnionych firm: Nebropath, Dräger, Barco, Frapol, BBraun, Forbo, Emed - dodają organizatorzy.

Program warsztatów pozwalał zespołom chirurgicznym doświadczyć jak można sprawnie zarządzać blokiem operacyjnym i danymi pacjenta w pełni zintegrowanym środowisku video-over-IP zanim zostanie on wybudowany.

Wybrana tematyka warsztatów (odbyły się 13-14 kwietnia br.): projektowanie metodą design thinking; myjnia chirurgiczna na straży higieny; prawidłowe przygotowanie do operacji; narzędzia i materiały szewne; zarządzanie salą operacyjną; strefa chirurgiczna: kolumny i lampy operacyjne; chirurgia 4K; nawiew laminarny; Nowoczesne rozwiązania dla centrów medycyny sądowej, nauk o człowieku, prosektoriów; kompleksowe rozwiązania podłogowe dla obiektów medycznych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum