Smartfony pomogą walczyć z astmą?

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2017 19:58

Naukowcy z firmy farmaceutycznej GlaxoSmithKline (GSK) wspólnie z ekspertami z Respiratory Reserch Unit w Nottingham opracowali unikalną aplikację na smartfony. Jej celem jest pomoc chorym na astmę w kontrolowaniu i zapobieganiu nagłym atakom tej choroby.

Smartfony pomogą walczyć z astmą?
Smartfony pomogą walczyć z astmą? FOT. John Karakatsanis/Flickr(CC BY-SA 2.0)

Aplikacja pozwala śledzić stan zdrowia i zapisywać wszystkich istotnych szczegółów. Umożliwia nadzór opiekunów nad podopiecznymi cierpiącymi na astmę, gromadzenie danych dotyczących środowiska, poziomu pyłów oraz aktywności ruchowej. Pomaga analizować i zapisywać wszystkie czynniki mające wpływ na ataki astmy - wyjaśnie Rzeczpospolita.

Dzięki MyAsthma chorzy mogą uzyskać dostęp do klinicznie sprawdzonego testu, który pozwala dokładnie monitorować postępy w walce z astmą co 30 dni. Korzystanie z aplikacji gwarantuje również przekazanie danych odpowiednim placówkom służby zdrowia oraz przypomina o przyjmowaniu obowiązkowych leków o wyznaczonej porze.

Aplikacja MyAsthma została zgłoszona do nagrody na najbardziej rozwojową i przydatną technologię w dziedzinie zdrowie (AXA PPP Healthcare Health Tech & You Awards 2017). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 kwietnia.

Więcej: www.rp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum