Słupsk: szpitalne pieniądze z darowizn zniknęły z konta

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2008 09:50

Pracownicy I oddziału wewnętrznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku złożyli zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Z konta szpitala zniknęło około 70 tys. zł. To podarowane pieniądze od ludzi, którzy wspomagali oddział.

Pieniądze były gromadzone od 9 lat na koncie w Narodowym Funduszu Ochrony Zdrowia, który jest ogólnopolskim stowarzyszeniem zajmującym się gromadzeniem i gospodarowaniem środkami na zakup sprzętu medycznego. Wpłacały je tam osoby, które chciały wspomóc szpital. Tam też trafiały 1% odpisy od podatku przekazywane przez słupczan. Z tych pieniędzy miał zostać zakupiony echokardiogram wysokiej klasy.

- Zamówiłem sprzęt. Do zakupu jednak nie doszło - mówi Czesław Juszczyk, ordynator oddziału I wewnętrznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku. Aparat został cofnięty z lotniska w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w chwili płatności okazało się, ze konto oddziału jest puste.

- Prezes słupskiego NFOZ zapewnił mnie, że do końca października pieniądze będą z powrotem na koncie. Jednak do dziś pieniędzy nie ma. Dlatego złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa - mówi Czesław Juszczyk.

W biurze organizacji nikt nie odbiera telefonu. Sprawą zajęła się słupska Prokuratura Rejonowa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum