Śląskie: w tyskim szpitalu brakuje już łóżek dla chorych na Covid-19

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 08 października 2020 11:54

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny "Megraz" w Tychach, należący do placówek na trzecim poziomie zabezpieczenia pacjentów z Covid-19, wymagających specjalistycznego leczenia, ma 100-procentowe obłożenie na oddziale neurologii i oddziale chorób wewnętrznych, gdzie trafiają chorzy zakażeni koronawirusem. Sytuację utrudnia jeszcze brak kadry medycznej.

Śląskie: w tyskim szpitalu brakuje już łóżek dla chorych na Covid-19
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Pacjenci zakażeni koronawirusem leczeni są na oddziałach: chorób wewnętrznych, neurologii, neonatologii i zabiegowych. Obecnie zajęte są wszystkie łóżka na dwóch pierwszych oddziałach. Na oddziale neonatologii jest jedno dziecko.

Źle wygląda także sytuacja na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, gdzie zajętych jest sześć z dziesięciu łóżek. To jednak wszystkie dostępne łóżka dla chorych, szpital ma bowiem zapewnioną obsługę medyczną tylko dla tych sześciu stanowisk. Cztery nie są wykorzystywane. W szpitalu brakuje lekarzy, pielęgniarek i ratowników. Sytuacja kadrowa już przed pandemią była zła a ogłoszenie stanu epidemicznego spowodowało odejście ze szpitala kolejnych lekarzy i pielęgniarek.

Dyrektor placówki Jarosław Madowicz obawia się, że w obecnej sytuacji nakładanie na szpital dodatkowych obowiązków nie jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób odniósł się do pomysłu stworzenia przy szpitalach trzeciego stopnia regionalnych centrów koordynacji ruchu pacjentów z Covid-19.

Więcej: rmf24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum