Śląsk. Sprzęt medyczny ze wsparciem z rezerwy budżetowej

Autor: PAP • Źródło: PAP13 grudnia 2021 18:45

Pięć samorządowych projektów inwestycyjnych dostało wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Cztery z nich, Pyskowic, Ogrodzieńca, Rudy Śląskiej i Chorzowa, dotyczą zakupów sprzętu medycznego.

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podpisał w poniedziałek umowy ma kwotę 6 mln zł na wsparcie śląskich szpitali. Fot. PAP/Andrzej Grygiel
  • W poniedziałek wojewoda śląski podpisał umowy na 6 mln zł z przeznaczeniem m.in. na zakup sprzętu medycznego dla szpitali
  • Ponad 2,7 mln zł otrzyma szpital w Pyskowicach m.in. na zakup tomograf i mammografu
  • Dofinansowanie w wysokości ponad 625 tys. otrzyma Ruda Śląska, między innymi na zakup wideobronchskopu oraz ultrasonografu do diagnostyki specjalistycznej, szczególnie onkologicznej

10 mln wsparcia dla szpitali regionu

Uroczystość podpisania umów odbyła się w poniedziałek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach. Jak poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, ogółem ze środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa, decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, rozdysponowano ostatnio wsparcie do inwestycji samorządowych z regionu na poziomie ok. 10 mln zł.

W poniedziałek podpisano umowy na ponad 6 mln zł. Umowę na ponad 2,7 mln zł na doposażenie szpitala w Pyskowicach (m.in. tomograf i mammograf) wojewoda Wieczorek podpisał ze starostą gliwickim Waldemarem Dombkiem.

Na zakup tomografu, wideobronchskopu

W Ogrodzieńcu kwota 400 tys. dofinansuje zakup urządzeń medycznych, m.in. zakup tomografu oka i urządzeń rehabilitacyjnych.

Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer podpisał umowę dot. dofinansowania ponad 625 tys. do zakupu zestawu wideobronchskopu oraz ultrasonografu do diagnostyki specjalistycznej, szczególnie onkologicznej.

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala podpisał umowę na 1,465 mln zł dotacji do zakupu sprzętu dla oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatoaligicznego szpitala miejskiego w tym mieście.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum