Sivantos przeniósł do Poznania produkcję aparatów słuchowych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2017 14:08

Sivantos, jeden z największych na świecie producentów aparatów słuchowych, poinformował w środę (26 kwietnia) o przeniesieniu do Poznania całej europejskiej produkcji tych urządzeń. Firma planuje zatrudnić w Poznaniu około 40 osób.

Sivantos przeniósł do Poznania produkcję aparatów słuchowych
Wyprodukowane w Poznaniu aparaty słuchowe trafią do pacjentów m.in. z Niemiec, Anglii, Danii oraz Polski. Fot. Flickr/Travis Isaacs (CC BY 2.0)

Co czwarty używany na świecie aparat słuchowy wyprodukowany został przez Sivantos. Wyprodukowane w Poznaniu aparaty trafią do pacjentów m.in. z Niemiec, Anglii, Danii oraz Polski. 

Spółka zakomunikowała, że w stolicy Wielkopolski powstało Europejskie Centrum Produkcji i Dystrybucji (EMDC). Poznań wybrano ze względu na "doskonałą lokalizację i poziom wykształcenia potencjalnych pracowników"; dwie poznańskie uczelnie kształcą protetyków słuchu.

Obecnie EMDC zatrudnia ok. 320 osób. W planach jest dodatkowe zatrudnienie pracowników z doświadczeniem w projektowaniu 3D do działu modelingu, techników, elektryków, elektroników do działu produkcji, a także ok. 30 osób do działu logistyki. W sumie zatrudnionych zostanie ok. 40 nowych pracowników.

Przeniesienie całej europejskiej produkcji do Poznania trwało kilkanaście miesięcy. Przedstawiciele spółki poinformowali PAP, że do tej pory produkcja aparatów słuchowych odbywała się, na mniejszą skalę, "w różnych krajach Europy".

W Poznaniu, tworzony jest na zamówienie jeden z najmniejszych aparatów słuchowych na świecie: mierzący zaledwie 15 milimetrów - poinformowała spółka.

EMDC jest też centrum szkoleniowym dla protetyków słuchu z całego świata; przyjeżdżają do Poznania, aby brać udział w warsztatach z zakresu modelingu i serwisowania produktów oraz procesu produkcji.

Grupa Sivantos jest jednym z największych na świecie producentów aparatów słuchowych. Dostarcza urządzenia protetykom słuchu i partnerom handlowym w ponad 120 krajach. Zatrudnia ponad 5 tys. pracowników.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum