Siedlce: nowoczesna Pracownia Radiologii Zabiegowej w szpitalu wojewódzkim

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2014 15:28

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o. dołączył do grona placówek posiadających Pracownię Radiologii Zabiegowej wyposażoną w sprzęt najnowszej generacji.

Pracownia ma najwyższej klasy aparat angiograficzny rtg z ramieniem C firmy Philips Allura Xper FD20F, służący do wysokospecjalistycznej diagnostyki układu naczyniowego, wyposażony w zaawansowaną stację komputerową służącą do obróbki uzyskiwanych obrazów oraz planowania zabiegów.

System obrazowy pracowni został zintegrowany z istniejącą siecią radiologiczną szpitala, wykonane badania archiwizowane są w serwerze PACS Zakładu Radiologii z dostępem dla lekarzy w oddziałach szpitalnych, co daje możliwość bezpośredniego wglądu w zabiegi i wyniki badań. Pierwsze zabiegi wykonano 21 lipca 2014 r.

Aktualnie wykonywane zabiegi to m.in. poszerzanie i udrażnianie naczyń krwionośnych kończyn dolnych i górnych, jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej, implantacje stentów naczyniowych do rekanalizowanych naczyń krwionośnych, embolizacje krwawień, malformacji naczyniowych i nowotworów, farmakoterapia celowana.

W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie implantacji stent-grafów w celu leczenia wewnątrznaczyniowego tętniaków aorty oraz zabiegów wewnątrznaczyniowego zamykania tętniaków naczyń wewnątrzczaszkowych w asyście neurochirurga.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki po okresie restrukturyzacji prowadzi wiele inwestycji w zakresie poprawy funkcjonowania lecznicy. Lecznica kupiła nowy 64-rzędowy tomograf komputerowy, dokonała modernizacji rezonansu magnetycznego, modernizuje oddział kardiologiczny.

Jeszcze w 2014 r. oddany zostanie do użytku nowy 15-łóżkowy oddział intensywnej opieki medycznej oraz nowa pracownia endoskopowa. Na ten rok placówka zaplanowała inwestycje o wartości ponad 30 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum