Są wytyczne na czas epidemii dla przedstawicieli branży wyrobów medycznych dotyczące ich obecności w szpitalach

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 02 września 2020 15:38

Zostały opracowane i opublikowane wytyczne przemysłu medycznego dotyczące wizyt reprezentantów firm w placówkach świadczących usługi medyczne i opiekuńcze. Dokument był przedmiotem prac Izby POLMED i organizacji Technomed, które przebiegały w uzgodnieniu z GIS - podano w komunikacie przekazanym redakcji.

Są wytyczne na czas epidemii dla przedstawicieli branży wyrobów medycznych dotyczące ich obecności w szpitalach
Fot. archiwum/Szpital Giżycki (zdj. ilustracyjne)

Jak wynika z informacji dla mediów przekazanej przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Wyrobów Medycznych POLMED i Organizację Pracodawców Przemysłu Medycznego Technomed, proponowane w wytycznych procedury mają przyczynić się do ograniczenia ryzyka epidemicznego i zapewnienia bezpieczeństwa m.in. w trakcie dostaw niezbędnych wyrobów medycznych, czy też w procesie serwisowania sprzętu medycznego.

- Zainicjowane przez branżę działanie ma na celu zapewnienie pacjentom, pracownikom medycznym oraz przedstawicielom branży wysokiego poziomu bezpieczeństwa w dobie COVID-19 - powiedział Arkadiusz Grądkowski, dyrektor generalny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.

Przygotowane rekomendacje wskazują procedury bezpieczeństwa, jakie powinny być stosowane przez pracowników na czas trwania epidemii, w zakresie:

1. Wizyt w jednostkach leczniczych i placówkach świadczących usługi opiekuńcze.
2. Świadczenia usług serwisowych w placówkach medycznych.
3. Świadczenia usług instalatorskich/szkolenia personelu.
4. Obecności na salach zabiegowych.
5. Spotkań́ szkoleniowych i konferencji tematycznych.

Jak czytamy we wstępie dokumentu, istotne jest zapewnienie bezpiecznych warunków pracy pracownikom, w szczególności zaopatrzenie ich w niezbędne środki ochrony osobistej oraz umożliwienie im dostępu do praktycznych szkoleń w zakresie zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

Wytyczne - jak informuje izba POLMED oraz organizacja Technomed - zostały zatwierdzone przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Treść wytycznych: polmed.org.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum