Rzeszów: zainwestowali w pracownię angiograficzną

Autor: Super Nowości/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2009 09:26

– Dokonaliśmy zakupu, mimo że Polkard odrzucił naszą ofertę, choć spełnialiśmy wszystkie kryteria. Na szczęście ministerstwo znalazło 2 mln zł w rezerwie. Samorząd dołożył na naszą prośbę 900 tys. i mamy w końcu sprzęt, który pozwoli wykonywać nieinwazyjne zabiegi tętniaka mózgu na miejscu – mówi Super Nowościom Janusz Solarz, dyrektor SW nr 2 w Rzeszowie.

Zakup angiografu oznacza, że nie trzeba będzie przewozić pacjenta na operację bez otwierania czaszki z jednego rzeszowskiego szpitala do drugiego, a następnie odwozić z powrotem do SW nr 2 na oddział neurochirurgii. Sprzęt ma także inne, szerokie zastosowanie. Umożliwia nowoczesną diagnostykę, potrzebną niemal na każdym oddziale, a zwłaszcza przed zabiegami naczyniowymi.

– Jesteśmy na etapie uruchamiania pracowni badań i zabiegów naczyniowych, bez której nie możemy wykonać embolizacji tętniaka. Obecnie szkolimy personel i instalujemy aparaturę. Na koniec musimy przejść niezbędne procedury, np. sanepidowskie, i zaczynamy działać – wyjaśnia dr Antoni Samojedny, kierownik Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w SW nr 2.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum