Rzeszów: będzie nowy rezonans magnetyczny

Autor: Super Nowości/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2010 20:17

W Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie rozpoczął się ostatni etap wymiany starego rezonansu magnetycznego.

Z możliwości nowego systemu rezonansu magnetycznego korzystać będą pacjenci leczeni w oddziałach neurochirurgii, neurologii, chirurgii i ortopedii oraz pacjenci szpitalnego oddziału ratunkowego, dla których szybka i trafna diagnoza jest podstawą prawidłowego leczenia.

– Nowy sprzęt pozwoli na dokładną lokalizację zaburzeń funkcji danego narządu, co pomoże w leczeniu operacyjnym i radioterapii. Umożliwi skrócenie badania, poprzez stosowanie ultraszybkich sekwencji, a także pozwoli obrazować nieinwazyjnie wszystkie naczynia krwionośne – mówi Adrian Truszkiewicz z WS nr 2 w Rzeszowie.

– Dodatkowe oprogramowanie rezonansu umożliwi także badania serca, co pomoże w pracy oddziału kardiologii i kardiochirurgii – mówi Truszkiewicz.

Konrad Rabi, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych WS nr 2 w Rzeszowie potwierdza, że nowy rezonans magnetyczny zostanie zainstalowany za miesiąc. Do końca kwietnia zakończony będzie etap montażu, uruchomienia i szkolenia w jego obsłudze.

Na zakup rezonansu magnetycznego wraz z oprzyrządowaniem, adaptacją pomieszczeń pracowni oraz zakupem specjalistycznego oprogramowania Szpital pozyskał fundusze od samorządu województwa podkarpackiego, Ministerstwa Zdrowia oraz wojewody.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum