Ryki: szpital powiatowy zakupił sprzęt za 3 mln zł

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2019 13:15

Pacjenci Szpitala Powiatowego w Rykach mogą już korzystać z nowoczesnego sprzętu do diagnostyki - to m.in. tomograf komputerowy, kardiomonitory oraz aparat USG z możliwością wykonania echa serca. Urządzenia kosztowały ponad 3 mln zł, z czego 2,5 mln to fundusze unijne, a 700 tys. - środki własne starostwa powiatowego.

Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Lecznica zakupiła ponadto sprzęt do pracowni endoskopowej, a także holtery EKG, cieśnieniomierze oraz bieżnie do prób wysiłkowych wraz z oprogramowaniem. Jest też 25 nowych łóżek z szafkami i materacami.

Jak tłumaczy Beata Kocięcka, prezes szpitalnej spółki, wymiana sprzętu była koniecznością - był on dzierżawiony od spółki, która wcześniej zarządzała lecznicą, a duża jego część była przestarzała.

Prezes zapowiada też rozszerzenie działalności oddziału chorób wewnętrznych. Jak informuje w Dzienniku Wschodnim,w roku 2020 szpital chce rozpocząć kompleksowy remont bloku operacyjnego, który wymaga dostosowania do nowoczesnych standardów. Ma to umożliwić m.in. wykonywanie zabiegów w zakresie chirurgii jednego dnia.

 Więcej: dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum