Ruszył przetarg na dwa samoloty dla LPR

Autor: Infosecurity24.pl/Rynek Zdrowia • • 19 sierpnia 2019 11:41

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe kupi dwa samoloty o napędzie turboodrzutowym do transportu sanitarnego. Samoloty mają służyć m.in. do transportu żołnierzy rannych podczas służby w kontyngentach zagranicznych. Koszt zakupu pokryje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ruszył przetarg na dwa samoloty dla LPR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Zdrowia rozpisało już przetarg dotyczący zakupu tych samolotów. Na mocy porozumienia zawartego między LPR i MON odrzutowcami mają być do transportowani żołnierze ranni podczas służby w kontyngentach zagranicznych - informuje serwis infosecurity24.pl

Przetarg, w którym termin składania ofert upływa 18 września br., jest drugim podejściem Ministerstwa Zdrowia do zakupu odrzutowych ambulansów. W postępowaniu, które zostało zakończone unieważnieniem w listopadzie ubiegłego roku, złożono tylko jedną ofertę, która znacznie przekraczała środki na ten cel, wyasygnowane w łącznej sumie ponad 105 mln zł.

Jak wynika ze specyfikacji przetargowej, obecnie poszukiwane są dwa fabrycznie nowe samoloty o zbliżonych możliwościach transportowych, ale osiągające znacznie większe prędkości, dzięki napędowi turboodrzutowemu. Mają one zostać dostarczone w 2021 roku, co zbiega się z terminem sfinansowania tego projektu.

Więcej: infosecurity24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum