×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

"Road mapa dla zdrowia na kolejne lata". Rusza rejestracja na Forum Rynku Zdrowia 2023

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia28 sierpnia 2023 12:42

Forum Rynku Zdrowia, pod hasłem przewodnim "Road mapa dla zdrowia na kolejne lata", jesienią przywita uczestników kolejnej, XIX już edycji. Wydarzenie odbędzie się w dynamicznym okresie wyborczym, stanowiąc idealną platformę do podsumowania dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie ochrony zdrowia i wspólnego wypracowania kierunków rozwoju na nadchodzące lata.

"Road mapa dla zdrowia na kolejne lata". Rusza rejestracja na Forum Rynku Zdrowia 2023
"Road mapa dla zdrowia na kolejne lata". Rusza rejestracja na 19. Forum Rynku Zdrowia Fot. PTWP
  • Forum Rynku Zdrowia 2023 zaplanowane jest na 16-17 października w hotelu Sheraton Grand Warsaw. Rejestracja rozpoczyna się dziś ZAREJESTRUJ SIĘ
  • Wydarzenie odbędzie się w dynamicznym okresie wyborczym, stanowiąc idealną platformę do podsumowania dotychczasowych osiągnięć w dziedzinie ochrony zdrowia i wspólnego wypracowania kierunków rozwoju na nadchodzące lata
  • XIX edycja Forum Rynku Zdrowia to pięć obszarów tematycznych. Będziemy rozmawiać m.in. o finansach i zarządzaniu, innowacjach i e-zdrowiu, dostępności do leczenia oraz przemyśle farmaceutycznym
  • Ponadto wydarzenie wzbogacone będzie o Zdrowotny hyde park, czyli interaktywną platformę dla uczestników, umożliwiającą swobodną wymianę poglądów, debatowanie i rozmowy

Forum Rynku Zdrowia 2023 odbędzie się 16 i 17 października

Agenda tegorocznego Forum Rynku Zdrowia skupia się wokół najistotniejszych dzisiaj kwestii, takich jak: innowacje w opiece zdrowotnej, wyzwania demograficzne, rola technologii w medycynie czy perspektywy finansowania ochrony zdrowia. Każdy podjęty temat będzie doskonałą okazją do zgłębienia konkretnego zagadnienia w towarzystwie ekspertów z danej dziedziny.

–  XIX edycja Forum to wyjątkowa okazja do przemyślenia kierunków, w których zmierza polska ochrona zdrowia. Nasze wydarzenie stawia na rzetelne i merytoryczne rozmowy, a także na współpracę ponad podziałami politycznymi. Wierzymy, że tylko w taki sposób możemy tworzyć realne rekomendacje dla przyszłości sektora – mówi Paulina Gumowska, redaktorka naczelna portalu i magazynu Rynek Zdrowia.

REJESTRACJA NA FORUM RYNKU ZDROWIA 2023

W agendzie Forum Rynku Zdrowia aż pięć obszarów tematycznych

XIX edycja Forum Rynku Zdrowia to pięć obszarów tematycznych. Pierwszy z nich – Rekomendacje: Finanse i Zarządzanie – skupi się na analizie finansowania i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia. Eksperci, którzy wezmą udział w tematycznych sesjach, omówią bieżące wyzwania, innowacje i strategie związane z efektywnym zarządzaniem placówkami medycznymi oraz finansowaniem systemu opieki zdrowotnej. Poruszą także istotne ustawy i polityki, które wpływają na finanse i funkcjonowanie tego sektora.

W ramach ścieżki Rekomendacje: Innowacje/ e-Zdrowie uczestnicy skupią się głównie na innowacjach w dziedzinie opieki zdrowotnej, ze szczególnym naciskiem na e-zdrowie. Paneliści omówią technologie, narzędzia i strategie związane z cyfrową transformacją służby zdrowia, a pozostałe tematy obejmą m.in.: sztuczną inteligencję, telemedycynę, cyberbezpieczeństwo, robotykę medyczną oraz wyzwania i potencjał e-zdrowia.

Kolejna ścieżka to Rekomendacje: Dostępność do Leczenia Konkretnych Problemów Zdrowotnych. Eksperci biorący udział w związanych z nią sesjach przeanalizują wyzwania dotyczące dostępu do opieki w obszarach takich, jak: szczepienia, kardiologia, onkologia, choroby rzadkie, starzenie się społeczeństwa, choroby cywilizacyjne oraz inne ważne zagadnienia zdrowotne.

Rekomendacje: Medycy w Publicznej Debacie to ścieżka, która skoncentruje się na roli i potrzebach kadry medycznej w kontekście publicznej debaty oraz kształtowania przyszłości sektora zdrowia. Omówione zostaną m.in.: specjalizacje lekarskie, zmiany w kształceniu medycznym, wyzwania związane z rekrutacją oraz rola lekarzy i innych specjalistów w społecznej dyskusji na temat zdrowia.

Ścieżka tematyczna Rekomendacje: Przemysł Farmaceutyczny przeanalizuje kwestie związane z polityką lekową, jakością leków, lekami biologicznymi i biorównoważnością. Dyskutanci pochylą się także nad aspektami bezpieczeństwa lekowego oraz regulacjami dotyczącymi przemysłu farmaceutycznego.

Tego jeszcze nie było: Zdrowotny hyde park na scenie FRZ

Ponadto wydarzenie wzbogacone będzie o Zdrowotny hyde park, czyli interaktywną platformę dla uczestników, umożliwiającą swobodną wymianę poglądów, debatowanie i rozmowy. Obejmie ona wszystkie dziedziny związane z opieką zdrowotną, zapewniając uczestnikom możliwość aktywnego uczestnictwa w dyskusjach.

–  Wybrane w tym roku ścieżki tematyczne odzwierciedlają różnorodność i kompleksowość zagadnień, które będą omawiane podczas Forum, zapowiadając wszechstronną, merytoryczną platformę dla ekspertów, decydentów i praktyków branży zdrowotnej – dodaje Paulina Gumowska.

Tradycją staje się również gala wieńcząca pierwszy dzień Forum, w trakcie której kolejny raz wręczone zostaną "Portrety Polskiej Medycyny" – prestiżowe wyróżnienia Rynku Zdrowia, honorujące wybitne osiągnięcia w dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej.

W ubiegłorocznej edycji Forum Rynku Zdrowia wzięło udział ponad 2900 osób, z czego 1200 uczestniczyło stacjonarnie. Debaty i dyskusje z Forum dotarły do szerokiej publiczności, odtworzone zostały blisko 150 tysięcy razy.

Organizowane od 2005 r. Forum Rynku Zdrowia jest jedną z najbardziej prestiżowych i reprezentatywnych debat poświęconych ochronie zdrowia. Każdego roku biorą w nim udział wybitne postaci medycyny, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej, parlamentarzyści, menedżerowie podmiotów leczniczych, eksperci oraz lekarze wielu specjalizacji.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze