Radziejów: szpital kupił mammograf za 0,5 mln zł

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2010 16:54

Szpital Powiatowy w Radziejowie wzbogacił się o nową aparaturę do badań mammograficznych o wartości 500 tys. zł.

Dotychczas w Radziejowie mammografu nie było, pacjentki musiały zatem podróżować do większych ośrodków. 

– Nasz mammograf należy do najnowszej, analogowej grupy tych urządzeń. Ma też specjalną przystawkę do wykonywania biopsji – mówi Roman Superczyński, starszy technik elektroradiologii z radziejowskiej lecznicy.

Sprzęt jest obecnie testowany i przygotowywany do eksploatacji. Po kontroli stacji sanitarno-epidemiologicznej zostanie dopuszczony do użytku.

Nowy mammograf to tylko jedno z ostatnio zakupionych przez szpital urządzeń. Lecznica już od kwietnia 2009 roku realizuje program wyposażenia w nowoczesny sprzęt. Lista zakupów obejmuje 83 pozycje, a łączny koszt realizacji inwestycji ma pochłonąć przeszło 5,3 mln zł. 65 proc. tej kwoty lecznica otrzymała z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach działania „rozwój infrastruktury ochrony zdrowia i pomocy społecznej".

Około 1,9 mln zł szpital wyłożył z własnych środków. Było to możliwe dzięki jego dobrej kondycji finansowej. Od kilku lat lecznica wypracowuje zyski. Początkowo były one przeznaczane na spłatę wcześniejszych zobowiązań, a kiedy te zostały uregulowane, podjęto decyzję o zakupie potrzebnego wyposażenia dla wszystkich oddziałów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum