Radomsko: szpital kupił sprzęt dzięki gminnej dotacji

www.rynekzdrowia.pl Autor: PTWP - RynekZdrowia.pl • Źródło: BM/Rynek Zdrowia   • 11 stycznia 2015 09:45

Gmina Kleszczów wyposażyła w nowoczesny sprzęt Szpital Powiatowy w Radomsku (woj. łódzkie). Dzięki gminnej dotacji nowa aparatura trafiła na oddział neonatologiczny oraz ginekologiczno-położniczy.

Radomsko: szpital kupił sprzęt dzięki gminnej dotacji

Szpital Powiatowy w Radomsku zakupił system centralnego nadzoru okołoporodowego, w tym trzy aparaty KTG, respirator, dwa pulsoksymetry, dwie pompy infuzyjne jednostrzykawkowe, trzy pompy infuzyjne dwustrzykawkowe, telemetrię płodową, kardiomonitor.

Placówka otrzymała dotację celową w wysokości 250 tys. zł z budżetu gminy Kleszczów.

- Bezprzewodowy system monitorowania płodu, na który składa się system centralnego nadzoru okołoporodowego w tym 3 aparaty KTG wraz z telemetrią płodową pozwala prowadzić ciągłe, bezprzewodowe monitorowanie stanu pacjentki w okresie przedporodowym, oraz w trakcie porodu - tłumaczy Radosław Pigoń, dyrektor placówki.

- Parametry płodowe są mierzone nieprzerwanie przesyłane drogą fal radiowych od przetwornika do stacji bazowej, co eliminuje potrzebę stosowania kabli pacjenta. Monitor płodu, podłączony do stacji bazowej wyświetla i rejestruje te parametry. Jest to aparatura medyczna, którą mogą pochwalić się nieliczne szpitale - dodaje dyrektor.

Rocznie w oddziale ginekologiczno-położniczym leczonych szpitala w Radomsku leczonych jest ponad 2 tys. pacjentów, a na oddziale neonatologicznym ponad 700.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum