Radom: szpital prosi o wsparcie zakupu nowej karetki z budżetu obywatelskiego

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 16 listopada 2020 11:28

W Budżecie Obywatelskim Mazowsza lecznice mogą wygrać jeden z dwóch nowych ambulansów transportowych. O oddawanie głosów do swoich mieszkańców apeluje Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, który liczy na nową karetkę. Głosowanie potrwa do poniedziałku (16 listopada), do północy.

Radom: szpital prosi o wsparcie zakupu nowej karetki z budżetu obywatelskiego

Jak czytamy w apelu radomskiej lecznicy, szpital prosi o głosy na projekt nr 57 z puli ogólnowojewódzkiej pt. "Doposażenie szpitala w dwa ambulanse transportowe". - To bardzo ważny projekt, którego realizacja będzie służyła nam wszystkim – podkreślają kierujący lecznicą.

Obecnie Zespół Transportu Sanitarnego radomskiej lecznicy korzysta z czterech karetek. Wszystkie ambulanse są sprawne, wyposażone w nosze, krzesło kardiologiczne, butle z tlenem, jednak są już mocno wysłużone. Każdy z nich przejechał po kilkaset tysięcy kilometrów.

Nowe ambulanse mają też zwiększyć komfort pacjentów podczas transportu. Przewożone osoby są po różnego rodzaju operacjach i lecznicy zależy na tym, by ten czas jazdy nie sprawiał im dodatkowego stresu, dyskomfortu czy po prostu bólu.

Głosy oddawać mogą wszyscy mieszkańcy województwa mazowieckiego - na stronie internetowej www.bom.mazovia.pl 

Więcej: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum