×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Radom: UDZ wyłączył windę - pacjentów trzeba nosić po schodach

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia07 sierpnia 2012 21:22

Pacjenci oddziału dializ Radomskiego Szpitala Specjalistycznego od poniedziałku (6 sierpnia) są przenoszeni po schodach w prześcieradłach. Nie działa jedyna w pawilonie winda. Przyczyną tej sytuacji nie była nagła awaria, ale decyzja Urzędu Dozoru Technicznego.

Radom: UDZ wyłączył windę - pacjentów trzeba nosić po schodach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lekarze oddziału dializ z pododdziałem nefrologii wyjaśniają, że windę wyłączono bez uprzedzenia, nie było zatem możliwości przygotowania się na działanie w warunkach, które mogą zagrozić zdrowiu i życiu pacjentów - informuje Gazeta Wyborcza. 

Decyzję o wyłączeniu windy z eksploatacji wydał Urząd Dozoru Technicznego w związku z jej fatalnym stanem technicznym. Firma konserwatorska dostała czas do końca sierpnia na usunięcie usterek.  W tej sprawie sporządzono już notatkę służbową, aby - w razie stwierdzenia przestępstwa - łatwiej było ustalić stan faktyczny.

Szpital poprosił też o pomoc pracowników Meditransu, którzy zgodzili się wnosić dializowanych pacjentów na oddział. Na piętro pomagają im się dostać także pracownicy innych oddziałów. Z firmą konserwującą windy uzgodniono tymczasowe rozwiązane: od czwartku (9 sierpnia) do czasu zakończenia prac remontowych pacjenci będą przewożeni windą w obecności konserwatora.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum