Pszczyna: szpital ma nowy sprzęt, inwestycje są możliwe dzięki współpracy gmin i powiatu

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2021 08:44

W grudniu powiat pszczyński (woj. śląskie) wyposażył Szpital Powiatowy w Pszczynie w sprzęt za niemal 715 tys. zł. Są to urządzenia zakupione dzięki wsparciu gmin i środków powiatu pszczyńskiego.

Pszczyna: szpital ma nowy sprzęt, inwestycje są możliwe dzięki współpracy gmin i powiatu
Szpital Powiatowy w Pszczynie ; FOT. szpital.pszczyna.pl

Do placówki trafiły m.in.: tor wizyjny z wideobronchoskopami do diagnostyki endoskopowej płuc, kolumna endoskopowa, aparat do znieczulenia, respirator, łóżko, defibrylator z wyposażeniem oraz kardiomonitor.

Powiat pszczyński na organizację bloku operacyjnego i porodowego w placówce pozyskał 565 tys. zł dofinansowania z budżetu samorządu województwa śląskiego. Wsparcie otrzymały też szpitale powiatowe, których nie objęły dotacje wynikające z przesunięcia środków na walkę z koronawirusem z Regionalnych Programów Operacyjnych. Powiat pszczyński na realizację zadania przekazał ponad 140 tys. zł ze środków własnych, a pozostała kwota w wysokości ok. 8,5 tys. zł pochodziła z budżetu Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Jak zapewnia Barbara Bandoła, starosta pszczyński zwalczanie epidemii jest szczególnie trudnym wyzwaniem dla szpitali i pracowników służby zdrowia. Dzięki stałemu rozwijaniu i systematycznemu doposażania szpitala mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą leczyć się w pobliżu miejsca zamieszkania. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w czasie pandemii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum