Przemyśl: szpital św. Ojca Pio ma nowy rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy

Autor: przemysl.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2020 12:16

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu przeszedł gruntowny remont. Podległa marszałkowi województwa placówka kupiła nowoczesny rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy. Wartość wszystkich inwestycji w szpitalu to 13 mln złotych.

Przemyśl: szpital św. Ojca Pio ma nowy rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy
Wojewódzki Szpital w Przemyślu. Fot. Archiwum

Remont oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii kosztował ponad 3 mln złotych, z czego ponad 2,2 mln zł to dotacja z budżetu województwa. W trakcie robót przebudowano pomieszczenia, wykonano także nowe instalacje niezbędne do funkcjonowania: wentylacji mechanicznej, elektrycznej czy gazów medycznych.

Dzięki kolejnej dotacji z budżetu województwa w wysokości ponad 1,3 mln złotych, na potrzeby wyremontowanego oddziału został kupiony nowoczesny sprzęt za prawie 1,6 mln złotych. Pozostałą część kwoty dołożył szpital. Zakupiono między innymi 11 kardiomonitorów, 6 respiratorów stacjonarnych, respirator transportowy, centralę monitorującą oraz 4 łóżka do intensywnej terapii.

Nowy rezonans magnetyczny kupiony przez szpital kosztował 5,9 mln złotych. Koszt tej inwestycji placówka wzięła na siebie. Zakup rezonansu został podzielony na raty, które szpital będzie spłacał przez pięć lat.

Placówka zakupiła również tomograf komputerowy. Zakup urządzenia zostanie zrefinansowany ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w ramach projektu UE „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2”.

Więcej: przemysl.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum