Przełomowy system diagnostyczny dostępny w Polsce. Badania od 30 grudnia

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia/Mat. prasowe28 grudnia 2022 16:30

GE HealthCare dokonało pierwszego wdrożenia przełomowego systemu PET/TK w Polsce. Badania na nowym aparacie w warszawskiej placówce Affidea rozpoczną się 30 grudnia.

Przełomowy system diagnostyczny dostępny w Polsce. Badania od 30 grudnia
GE HealthCare dokonało pierwszego wdrożenia przełomowego systemu PET/TK w Polsce Fot. AdobeStock

 

Więcej szczegółów w onkologii, kardiologii i neurologii

Centrum diagnostyczne zostało wyposażone w Omni Legend, czyli pierwszy system stworzony na nowej, w pełni cyfrowej platformie PET/TK, wykorzystujący nieznany dotąd rodzaj detektora cyfrowego BGO (dGBO) o rozmiarze kryształu, który zapewnia ponad dwukrotnie większą czułość niż poprzednie skanery cyfrowe. Umożliwia to skrócenie całkowitego czasu skanowania i większą wykrywalność małych zmian w ramach obrazowania.

Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o poprawie wydajności operacyjnej, udoskonaleniu doświadczenia pacjenta i zwiększeniu możliwości diagnostycznych, co może znacząco wpłynąć także na poprawę wyników leczenia.

Możliwości teranostyczne systemu i zdolność do obrazowania znaczników o krótkiej żywotności, jak również zaimplementowane protokoły do akwizycji dynamicznej, umożliwiają lekarzom uzyskanie większej ilości szczegółów w zakresie procedur onkologicznych, kardiologicznych i neurologicznych.

- Zbudowaliśmy system Omni od podstaw, by sprostać potrzebom naszych klientów i ich pacjentów dziś i w przyszłości. Mając na uwadze dobro pacjenta, oparliśmy się na naszym wieloletnim doświadczeniu i współpracy klinicznej, by wzbogacić obrazowanie o nowe elementy zaprojektowane z myślą o poprawie wyników klinicznych - mówi Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna na Polskę i Kraje Bałtyckie w GE HealthCare.

- Rezultatem jest nowy cyfrowy detektor, stanowiący najnowocześniejsze rozwiązanie z zakresu głębokiego uczenia się, który zwiększy wydajność pracy i umożliwi bardziej spersonalizowaną opiekę. Niezwykle cieszymy się, że ten innowacyjny system został już wdrożony w Polsce i mamy nadzieję, że będzie długie lata służył lekarzom, technikom i przede wszystkim pacjentom wymagającym opieki diagnostycznej - dodaje.

"Niespotykana dotąd precyzja obrazów"

W obliczu ciągle rosnącego tempa zmian w opiece zdrowotnej, branżowi liderzy wymieniają zarządzanie kosztami i zwiększenie efektywności operacyjnej jako dwa największe wyzwania, przed którymi stoją. Omni Legend stanowi odpowiedź GE HealthCare na te wyzwania.

System pomaga pracownikom ochrony zdrowia, oferując zbiór intuicyjnych rozwiązań udoskonalonych o sztuczną inteligencję (AI) w zakresie organizacji pracy, w tym rozwiązanie Precision DL do przetwarzania obrazów PET/TK z wykorzystaniem głębokiego uczenia, a także opartą na algorytmach sztucznej inteligencji kamerę do automatycznego pozycjonowania pacjenta.

- W przypadku Omni Legend ogromne znaczenie ma nie tylko samo urządzenie, ale także zaawansowane, inteligentne oprogramowanie. Aparat, posiadający skaner dwuipółkrotnie czulszy niż wcześniejsze modele, daje niespotykaną dotąd precyzję obrazów - mówi prof. Mirosław Dziuk specjalista medycyny nuklearnej Dyrektor Medyczny Affidea.

- Ponadto, technologia głębokiego uczenia się, pierwsza dedykowana badaniom PET/CT, pozwala na krótszy o 50 proc. czas skanowania co przełoży się na jego dostępność dla większej liczby pacjentów. Dodatkowo zakupiony aparat jest wyposażony także w szereg rozwiązań pozwalających w przyszłości na realizację wysokospecjalistycznych badań m.in. w obszarze zaawansowanej diagnostyki kardiologicznej czy neurologicznej - dodaje.

Nowe oprogramowanie dostępne w ramach systemu (Precision DL) zapewnia wyższą jakość obrazu, poprawiając stosunek kontrastu do szumu czy możliwość odzyskiwania kontrastu.

Jedna z zastosowanych technologii pozwala specjalistom korygować artefakty (zakłócenia na obrazie) wynikające z ruchu oddechowego pacjentów bez wykorzystania zewnętrznych urządzeń oraz bez konieczności wydłużania czasu akwizycji.

Ponadto rozwiązania w zakresie efektywności operacyjnej nowego systemu pomagają poprawić komfort użytkowania zarówno dla technologa przeprowadzającego badanie, jak i pacjenta dzięki funkcjom, które zapewniają:

  • szybki proces oceny jakości danych, który oszczędza czas dzięki usprawnionej kalibracji;
  • zwiększone możliwości pozycjonowania pacjenta podczas badania w wyniku działania rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji, które automatycznie centruje pacjenta, zapewniając całkowicie bezobsługowe pozycjonowanie.

Omni Legend został zaprojektowany także z myślą o teranostyce, umożliwiając klinicystom osiągnięcie wyższych poziomów czułości i wykrywalności nieprawidłowości na obrazach. Aktualnie system oferuje najwyższą czułość obrazu na centymetr na rynku.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze