Prodromus ‒ polski producent robotów do rehabilitacji

Autor: Pozostałe źródła • Źródło: Artykuł promocyjny dostarczony przez Promodus21 lipca 2021 13:03

Prodromus jest producentem i dostawcą innowacyjnej technologii medycznej w obszarze rehabilitacji zrobotyzowanej. Spółka oferuje roboty przeznaczone dla osób dorosłych oraz dzieci, a także system do analizy chodu.

W sprzedaży od 2016 roku jest Prodrobot ‒ zautomatyzowany trenażer chodu dla dzieci (https://prodromus.pl/product/prodrobot-standard/). Pozwala on na rehabilitację pacjentów z dziecięcym porażeniem mózgowym, z dystrofią mięśniową, po udarach i z innymi schorzeniami związanymi z dysfunkcją chodu i wadami postawy. Prodrobot pozwala na wykonanie 5 rodzajów ćwiczeń zgodnie z wgranym wzorcem chodu ze zmienną prędkością oraz długością kroku. Roboty znalazły swoje miejsce w dużych klinikach publicznych, małej i średniej wielkości gabinetach rehabilitacyjnych, a także w 3 przypadkach w domach prywatnych. Na świecie działa już ponad 40 urządzeń w 11 krajach w Europie i Azji. Jest to urządzenie medyczne, posiada znak CE oraz jest w trakcie procesu certyfikacji FDA potrzebnej do wprowadzenia produktu na rynek Stanów Zjednoczonych.

Historia firmy (https://prodromus.pl/historia-firmy/) rozpoczęła się, kiedy jeden z założycieli, Grzegorz Piątek, w ramach swojej pracy magisterskiej postanowił pomóc bliźniakom z DPM ‒ synom swojego kolegi. Kiedy dzieci zaczęły korzystać z pierwszego prototypu urządzenia, okazało się, że ich rehabilitacja znacznie przyspieszyła. Potrzeba rynku na zrobotyzowane urządzenia była ogromna, a istniejących rozwiązań było naprawdę niewiele, natomiast produkty zachodnie powalały swoją ceną. Liczba pacjentów wymagających reedukacji chodu, szczególnie u dzieci, jest ogromna. Prodromus powstał z potrzeby serca, a rozwija się, aby docierać do jak największej liczby potrzebujących pacjentów.

Obecnie Prodromus prowadzi również dwa projekty rozwojowe, tj. Prodrobot Magna, robot dla osób dorosłych oraz Prodrobot 2.0, czyli dotychczasowe produkty Prodrobot i ProdElvis zintegrowane w jeden system. W Magnie zostało zastosowane opatentowane, innowacyjne sterowanie ruchem miednicy, co czyni Magnę jedynym urządzeniem na świecie posiadającym tak zaawansowany wzorzec chodu. Magna to także automatyczne dopasowanie do rozmiaru pacjenta, co w małym Prodrobocie odbywało się ręcznie ze względu na niższą masę pacjentów. Magna to system od początku zintegrowany z ProdElvisem, co pozwala również na zastosowanie większej liczby czujników śledzących sposób poruszania pacjenta i lepszą obserwację oraz analizę ruchu. Daje to także łatwość we wdrażaniu gier i systemu wirtualnej rzeczywistości.

Dodatkiem do robotów jest elektroniczny system wizualizacji do analizy chodu. Jest to system biofeedback, który w czasie rzeczywistym pozwala na obserwację sił nacisku podczas sesji rehabilitacyjnej, analizę symetrii chodu i innych parametrów. ProdElvis (https://prodromus.pl/product/prodelvis/) umożliwia rejestrowanie treningu, jego późniejszy odczyt, generowanie raportów, a także prowadzenie bazy danych pacjentów.

W tej chwili firma jest po przekształceniu w spółkę akcyjną i szykuje się do debiutu na małej giełdzie NewConnect. Ogłoszona została także oferta publiczna na zakup akcji serii C.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum