×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prodrobot. Polski producent robotów rehabilitacyjnych wchodzi na amerykański rynek

Autor: oprac. MP • Źródło: materiały prasowe/Rynek Zdrowia17 sierpnia 2021 14:48

Krakowski producent robotów do rehabilitacji dzieci i dorosłych podpisał pierwszą umowę na dostawę Prodrobota do Stanów Zjednoczonych.

Prodrobot. Polski producent robotów rehabilitacyjnych wchodzi na amerykański rynek
Prodrobot wzbudził ogromne zainteresowanie Fot. mat. prasowe Prodromus

Polski producent i dostawca innowacyjnej technologii medycznej w obszarze rehabilitacji zrobotyzowanej pomoże pacjentom w USA. Krakowska firma Prodromus S.A. podpisała umowę na dostawę Prodrobota, czyli trenażera chodu przeznaczonego m.in. do terapii pacjentów pediatrycznych.

- Stany Zjednoczone są dla nas 12 rynkiem zagranicznym, na którym obecne będą nasze rozwiązania. Chciałbym podkreślić, że według dostępnych danych rynek USA stanowi niemal połowę globalnego rynku zrobotyzowanej rehabilitacji - mówi Bartłomiej Wielogórski, prezes Prodromus S.A.

Realizacja dostawy przewidziana jest podczas targów FIME, odbywających się w Miami w dniach 1-3 września 2021 r.

Laureat  III edycji konkursu Start-Up-Med

Przypomnijmy. Prodrobot, innowacyjny autorski projekt w zakresie robotyki rehabilitacyjnej został tegorocznym laureatem III edycji konkursu Start-Up-Med, który towarzyszył VI Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych.

Prodromus S.A. to krakowski start-up, który już od ponad dekady rozwija autorskie rozwiązania w zakresie robotyki rehabilitacyjnej. Spółka opatentowała i skomercjalizowała Prodrobota trenażera chodu przeznaczonego do terapii pacjentów pediatrycznych oraz kompatybilne do niego podnośnik dla pacjenta i infrastrukturę informatyczną, opierającą się na systemie biofeedbacku w czasie rzeczywistym.

"To jedna z z 10 najważniejszych spółek na świecie"

Polska Federacja Szpitali umieściła spółkę w prestiżowym raporcie “Top Disruptors in Healthcare”, a zdaniem ekspertów z Global Market Estimates Prodromus to jedna z 10 najważniejszych spółek działających w sektorze rehabilitacji robotycznej na całym świecie.

Prodrobot, jej nowatorskie rozwiązanie, wzbudził ogromne zainteresowanie i podziw. Był prezentowany na jednych z największych i globalnie rozpoznawalnych targach branży medycznej na świecie - Arab Health w Dubaju. Oprócz demonstracji urządzenia w planach jest także nawiązanie biznesowych relacji z potencjalnymi dystrybutorami.

Czytaj też: Prodrobot na najwiekszych targach branży medycznej na świecie. To laureat tegorocznej edycji Start-Up-Med

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze