×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Problemy z sercem przy chemioterapii. Szpital inwestuje w nowoczesny sprzęt

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia13 września 2023 17:00Aktualizacja: 13 września 2023 18:34

Szpital MSWiA w Olsztynie kupuje i doposaża w sprzęt Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej. Są na to pieniądze z Funduszy Europejskich.

Problemy z sercem przy chemioterapii. Szpital inwestuje w nowoczesny sprzęt
Oddział doczeka się aparatury i sprzętu wartych 2 mln zł. Fot. Poliklinika Olsztyn on Facebook
  • Szpital MSWiA w Olsztynie kupuje i doposaża w sprzęt Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej 
  • Realizuje tym samym projekt Najwyższa jakość i bezpieczeństwo świadczenia usług w celu zapobiegania kardiotoksyczności w leczeniu chemioterapią
  • Wartość projektu to 2 099 388, 26 zł, w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 696 264,67 z

Szpital MSWiA kupuje sprzęt na oddział

Podstawowym celem jest wsparcie szpitala w infrastrukturę medyczną, tj. sprzęt i aparaturę oraz system informatyczny w celu umożliwienia zapobiegania kardiotoksyczności u pacjenta leczonego chemioterapią.
Zasadnicze cele programu to:

  • poprawa bezpieczeństwa pacjenta poprzez wdrożenie kardioonkologii - zastosowanie jednoczesnego leczenia onkologicznego oraz terapii kardiologicznej.
  • zmniejszenie ryzyka powikłań po zabiegach onkologicznych.
  • wdrożenie indywidualnych planów terapii dostosowanych do potrzeb pacjenta

Jak informuje lecznica, "realizacja projektu zapewni wsparcie w leczeniu chemioterapią pacjentów ze współistniejącymi chorobami układu krążenia, poprzez zastosowanie jednoczesnego leczenia onkologicznego oraz terapii kardiologicznej".

- Projekt skierowany jest do pacjentów, u których w wyniku terapii onkologicznej wystąpiła kardiotoksyczność. Wdrożenie elektronicznego systemu wspierania leczenia chemioterapią umożliwi opracowanie indywidualnego planu terapii, który uwzględniać będzie obciążenia kardiologiczne - wyjaśnia szpital w komunikacie.

- Z efektów projektu skorzystają pacjenci, u których bez nowoczesnego i bezpiecznego monitorowania nie jest możliwa kontynuacja leczenia onkologicznego. Wczesne rozpoznanie kardiotoksyczności umożliwia bezpieczną modyfikację i kontynuację rozpoczętego procesu terapeutycznego - czytamy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze