Prawie 2 tys. leżanek i rozkładanych foteli od WOŚP dla szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2019 17:50

1834 leżanki i rozkładane fotele zakupione przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach akcji "Leczyć z miłością" trafiły do szpitali w całej Polsce. Do końca marca łącznie zakupionych i dostarczonych będzie ich 4874.

Prawie 2 tys. leżanek i rozkładanych foteli od WOŚP dla szpitali
Fot. profil WOŚP na Fb

Dotychczas ze środków z 25. finału WOŚP w ramach akcji WOŚP "Leczyć z miłością" na oddziały pediatryczne szpitali w całej Polsce trafiły 1834 leżanki i rozkładane fotele. Do końca marca łącznie trafi ich 4874. Już teraz rodzice mogą z nich korzystać m.in. w Nowym Targu, Opolu, Nysie, Warszawie, Kraśniku oraz w Kutnie.

Akcja "Leczyć z miłością" powstała jako odpowiedź na problem związany z brakiem miejsc dla rodziców towarzyszących dzieciom w polskich szpitalach. By rozwiązać ten problem, fundacja WOŚP postanowiła zakupić do szpitali leżanki oraz rozkładane fotele, by rodzice dzieci nie musieli spędzać nocy na krzesłach lub podłodze.

Jak wytłumaczył prezes WOŚP Jurek Owsiak, akcja "Leczyć z miłością" powstała w poszukiwaniu drogi, dzięki której "jakość leczenia w Polsce się poprawi". - Dotyczy to wielu aspektów - zarówno wyposażenia szpitali, jak również odpowiedniej ilości wykwalifikowanego personelu, podchodzącego do pacjentów z życzliwością - mówił Owsiak, cytowany w komunikacie prasowym.

W ramach akcji dostarczane są również fotele do kangurowania. 216 sztuk jest już na miejscu, a 67 dotrze do szpitali w najbliższym czasie. Z foteli mogą już korzystać rodzice w takich miastach, jak m.in. Braniewo, Brodnica, Chrzanów, Ciechanów, Człuchów, Dąbrowa Górnicza, Ełk, Giżycko, Gliwice, Gostyń, Grodzisk Wielkopolski, Hajnówka, Kościan, Kozienice, Łódź, Miasto, Międzyrzecz Podlaski, Nowy Tomyśl, Oborniki, Olsztyn, Ostrów Mazowiecka, Oświęcim, Piotrków Trybunalski, Płońsk, Poznań, Puławy, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rypin, Siedlce, Sieradz, Sławno, Sokołów Podlaski, Sokółka, Strzelno, Sulęcin, Warszawa, Wolsztyn, Września, Zgierz, Złotów, czy Żyrardów.

Podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego finansowane są zakupy leżanek i foteli, zebrano prawie 106 mln złotych. Środki te zbierane były dla oddziałów pediatrycznych oraz dla seniorów.

Dorota Stelmaszczyk

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum