Poznań: sprzęt od WOŚP trafi do szpitali klinicznego i dziecięcego

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 22 września 2011 12:20

Sprzęt kupiony za pieniądze zebrane podczas ostatniej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi trafi do Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem i Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu.

Poznań: sprzęt od WOŚP trafi do szpitali klinicznego i dziecięcego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Głos Wielkopolski, sprzęt zakupiony przez Fundację WOŚP zasili wyposażenie 18 dziecięcych oddziałów nefrologicznych oraz 20 dziecięcych oddziałów intensywnej terapii w całej Polsce. O tym, które placówki w Polsce zostaną obdarowane, decydują wyniki konkursu ofert.

Klinika Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu dostanie pięć kardiomoniotorów, dwa aparaty do hemodializ HD, pięć do pomiaru ciśnienia i szesnaście pomp strzykawkowych. Natomiast Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Pediatrycznej przenośne USG do identyfikacji naczyń i aparat CRRT.

Dotychczas do poznańskiego szpitala klinicznego za pieniądze zebrane przez WOŚP zakupiono aparaturę o łącznej wartości ponad 5 mln zł.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze