Poznań: nowy tomograf w pracowni Enel-Med

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 02 sierpnia 2010 17:06

Pracownia Diagnostyczna Enel-Med w Poznaniu, mieszcząca się na terenie Szpitala im. F. Raszei, została wyposażona w nowy, 16-rzędowy tomograf komputerowy.

Aparat Somatom Emotion 16 zastąpił tomograf Somatom Balance, który służył poznaniakom od 2005 r.

Jak informuje Beata Leszczyńska, dyrektor pionu diagnostyki w CM Enel-Med, nowy aparat będzie realizował typowe badania tomograficzne, pozwalając jednak na rozszerzenie oferty o zaawansowane badania naczyniowe, badania dróg oddechowych i przewodu pokarmowego.

Aparat Somatom Emotion wykorzystuje szereg najnowszych technologii z zakresu technik skanowania, rekonstrukcji obrazów oraz ochrony pacjenta przed promieniowaniem.

Szczególnym rozwiązaniem wykorzystanym w skanerze jest wsparcie procedur onkologicznych i neurologicznych umożliwiających szybkie i pewne diagnozowanie. Nowy aparat sprawdza się we wczesnym wykrywaniu, ocenie i planowaniu interwencyjnego leczenia wszelkiego rodzaju guzów. Jego możliwości są także nieocenione przy wykrywaniu zatorowości czy krwawień wewnątrzczaszkowych.

Nowy tomograf komputerowy służy pacjentom komercyjnym, abonamentowym, ubezpieczonym w NFZ oraz pacjentom skierowanym na badanie w ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Łączna wartość inwestycji to ponad 2 mln zł.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum