Poznań: WOŚP dla Szpitala Klinicznego

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 17 marca 2016 16:36

W czwartek (17 marca) Oddział Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Szpitala im. Wiktora Degi w Poznaniu wzbogacił się o nowoczesny aparat USG, ufundowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poznań: WOŚP dla Szpitala Klinicznego
Aparat USG - dar WOŚP dla szpitala. Fot. Szpital im. W. Degi w Poznaniu

Poznański szpital już po raz czwarty otrzymał pomoc sprzętową od WOŚP. Łącznie podczas trzech wcześniejszych edycji Finału WOŚP szpital otrzymał sprzęt o wartości sięgającej blisko 400 tys. zł. Na oddziały trafiły m.in.: przyłóżkowy aparat RTG, łóżka ortopedyczne, mikronapęd ortopedyczny, urządzenie NimEclipse (służące do monitorowania stanu neurologicznego pacjenta).

Dzięki ofiarności Fundacji, do poznańskiego szpitala ortopedycznego trafił tym razem jeden z najnowocześniejszych aparatów USG - Toshiba TUS-A400 Aplio 400.

Jak podkreśla prof. Marek Jóźwiak, kierownik Kliniki Oddziału Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej, główną zaletą nowego urządzenia jest jego wyjątkowa mobilność, która pozwoli na przeprowadzenie badań u najmłodszych pacjentów bez konieczności ich przemieszczania, co czasami, ze względu na ich stan zdrowia, jest niezwykle trudne. Teraz lekarze będą mogli przeprowadzać badania bezpośrednio na oddziale bądź sali operacyjnej.

Na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Szpitalu im. W. Degi każdego roku leczonych jest ok. 1500 małych pacjentów. Nowy aparat USG dla wielu z nich jest szansą na jeszcze sprawniejsze leczenie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum