Pomorze: szpital otrzymał nowy sprzęt od WOŚP

Autor: kartuzy.info/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2015 11:29

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doceniła potencjał placówki w Dzierżążnie wchodzącej w skład Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie i zdecydowała o przekazaniu sprzętu o wartości 350 tys. zł.

Pomorze: szpital otrzymał nowy sprzęt od WOŚP

Fundusze na zakupiony sprzęt pochodzą ze zbiórki XXII Finału WOŚP.

WOŚP przekazała do Zakładu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego (ZOL) m.in. 40 zestawów wyposażenia sal chorych składających się z łóżek z opcją elektrycznego sterowania leżem w wielu płaszczyznach oraz przyłóżkowych dwustronnych szafek z regulowanym blatem.

Wcześniej placówka otrzymała dwa ssaki medyczne oraz 10 materaców przeciwodleżynowych. W ramach wsparcia placówce w Dzierżążnie przekazane zostaną jeszcze: podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, fotel kąpielowy, aparat do mierzenia ciśnienia.

Sprzęt w całości przeznaczony jest dla Zakładu Rehabilitacyjno-Opiekuńczego (ZOL). Oddział przyjmuje osoby, których stan zdrowia wymaga udzielania całodobowych świadczeń zdrowotnych, a nie wymagających hospitalizacji. ZOL w Dzierżążnie posiada 75 łóżek.

Dużym problemem, z jakim od wielu lat boryka się zakład, jest zużycie wyposażenia sal chorych (łóżka, materace, szafki). Nowy sprzęt z WOŚP znacznie poprawi komfort przebywających na oddziale pacjentów.

Więcej: www.kartuzy.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum