Polskie stoły operacyjne są kupowane za granicą

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2019 15:56

Dobre recenzje szpitali za granicą zbierają stoły operacyjne i łóżka szpitalne wytwarzane w żywieckim Famedzie. Konstruktorom udało się uzyskać niezwykle wysoką przezierność najnowszego stołu operacyjnego dla promieni rtg.

Polskie stoły operacyjne są kupowane za granicą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Szpitalu Uniwersyteckim na Teneryfie odbywają się skomplikowane zabiegi chirurgii małoinwazyjnej. Żywiecki Famed wyposażył hiszpańską placówkę w stół operacyjny posiadający niezwykle wysoką przezierność promieni rtg. 

Do tego czasu skomplikowane zabiegi chirurgii małoinwazyjnej, której dedykowany jest nowoczesny stół z Żywca, były odraczane przez personel medyczny placówki - wynika z informacji dla mediów, jaką przekazał Famed.

Pierwszym planowanym zabiegiem, który został wykonany przy pomocy stołu FAMED Flare był skomplikowany endowaskularny zabieg wszczepienia dziewięciu stentów żyły udowej.

- Nasz stół został bardzo dobrze oceniony przez chirurgów i personel asystujący, którzy podczas 8 godzinnej operacji mieli okazję przetestować jego najważniejsze funkcje. Docenili przede wszystkim walory przezierności blatu, zakresu prześwietlanego pola, funkcjonalność stołu oraz intuicyjną obsługę - twierdzi Michał Grossy, product manager Famed Żywiec.

Jak przekonuje stół pobił światowy rekord przezierności dla promieni rentgenowskich. Obniżenie tego parametru do poziomu 0,36mmAI pozwoliło ograniczyć dawkę promieniowania, z zachowaniem wysokiej jakości obrazowania. 

Pierwsze półrocze dla żywieckiej spółki wiązało się z kontynuacja pozytywnych trendów w zakresie rentowności sprzedaży, a także efektywności wykorzystania zaangażowanych kapitałów. Sprzedaż w tym okresie (w porównaniu do analogicznego w ubiegły roku) wzrosła o 10 proc. Wśród produktów, które cieszą się największym popytem zamawiających są łóżka szpitalne FAMED Nexo przeznaczone do oddziałów intensywnej opieki medycznej oraz stoły operacyjne. 

Wiosną Famed Żywiec zwiększył swoje zaangażowanie na strategicznym dla siebie rynku chińskim. Famed Żywiec nawiązał współpracę joint venture z FAM BEIJING, która w 2004 wprowadziła polską markę do Chin, będąc od tego czasu jej dystrybutorem. Efektem dotychczasowej współpracy jest sprzedaż produktów z Żywca do kilkuset szpitali w ponad 30 chińskich prowincjach, gminach i regionach autonomicznych.

W Chinach Famed generuje niemal 20 proc. rocznych przychodów ze sprzedaży eksportowej, pozostając jedynym polskim producentem stołów operacyjnych i łóżek szpitalnych obecnym w Państwie Środka.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum