Polki na razie nie chcą korzystać z testera umożliwiającego samodzielne wykrywanie raka piersi

Autor: Money.pl/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2018 16:49

Braster Tester to medyczne urządzenie termograficzne, służące do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Liczba badań, które wykonały kobiety przy użyciu urządzenia Braster wyniosła w drugim kwartale 2018 r. 1329 - podała spółka Braster w komunikacie prasowym.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jeszcze na koniec pierwszego kwartału notowany na giełdzie Braster miał 19,5 mln zł środków pieniężnych, czyli o 5,6 mln zł mniej niż na koniec ub. roku. Jeśli kapitał będzie się kurczył w tym tempie, to wystarczy pieniędzy do końca roku. A produkt oferowany przez tę start-upową spółkę - czyli polski wynalazek umożliwiający samodzielne wykrywanie raka piersi - zachęcił jak dotąd niewiele klientek - informuje serwis money.pl.

Od początku wprowadzenia produktu na rynek do końca drugiego kwartału 2018 roku, spółka sprzedała łącznie 2754 urządzenia i 1189 abonamentów oraz 1 661 pakietów badań, natomiast z prawa zwrotu skorzystało 12 osób, a apteki łącznie zwróciły 215 urządzeń - napisano w komunikacie spółki.

Teraz firma planuje „rozszerzyć portfolio produktowe” o wyrób „Braster Pro - system profilaktyki raka piersi”, który skierowany jest już nie bezpośrednio do konsumentek, ale do środowiska medycznego. Ma być używany przez lekarzy w gabinetach lekarskich - podała spółka w komunikacie.

Więcej: www.money.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum