Politechnika Rzeszowska: dotacja samorządu województwa na Centrum Fizjoterapii i Sportu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2019 17:14

800 tys. zł przeznaczył zarząd województwa podkarpackiego dla siedmiu uczelni wyższych z regionu. Pieniądze pomogą m.in. doposażyć pracownie dydaktyczne.

Politechnika Rzeszowska: dotacja samorządu województwa na Centrum Fizjoterapii i Sportu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W poniedziałek (22 lipca) w Rzeszowie podpisane zostały umowy między marszałkiem województwa Władysławem Ortylem a przedstawicielami uczelni.

Samorząd od kilku lat prowadzi program wsparcia działalności podkarpackich uczelni. Pieniądze w ramach tego programu mają trafiać m.in. na projekty związane uatrakcyjnieniem oferty edukacyjnej, uwzględniającej aktualne warunki na rynku pracy.

Najwyższą dotację - ponad 300 tys. zł - otrzymała Politechnika Rzeszowska. Dzięki tym środkom władze uczelni planują doposażyć gabinety w Centrum Fizjoterapii i Sportu w urządzenia rehabilitacyjne i treningowe oraz w aparaturę pomiarową i badawczą. Urządzenia takie, jak aparat do terapii falą uderzeniową, posłużą studentom kierunku inżynieria medyczna oraz lotnictwo i kosmonautyka, a także studentom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i problemami zdrowotnymi w obrębie układu ruchu.

Wojciech Huk (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze