Pogotowie w Płocku dostało nowe, żółte specjalistyczne ambulanse – dlaczego w tym kolorze?

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 06 lutego 2021 09:45

SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku otrzymała w piątek (5 lutego) dwa specjalistyczne ambulanse sanitarne typu C marki Volkswagen Crafter. Będą oczekiwać na wezwanie w Płocku oraz w podstacji w Wyszogrodzie.

Pogotowie w Płocku dostało nowe, żółte specjalistyczne ambulanse – dlaczego w tym kolorze?
Nowe ambulanse będą czekać na wezwanie w Płocku oraz w podstacji w Wyszogrodzie. Fot. wspritsplock.pl

Specjalistyczne ambulanse wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i aparaturę medyczną, m.in. defibrylator Lifepack z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej, respirator Medumat Standard A z zestawem tlenowym, urządzenie do masażu klatki piersiowej Lucas 3, nosze z transporterem Stollenwerk 3008/4006 z uprzężą pediatryczną - informuje wojewódzka stacja pogotowia.

Karoseria nowych ambulansów ma żółty kolor, co wychodzi naprzeciw wytycznym Ministerstwa Zdrowia, zgodnie z którymi od stycznia 2028 roku wszystkie auta funkcjonujące w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego mają mieć ujednolicony żółty kolor i oznakowanie.

Koszt jednego ambulansu to 628 732,92 zł. Ambulanse zostały przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jako darowizna w ramach projektu ''Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego''.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum