Pogotowie ratunkowe w Mielcu chce kupić karetkę bariatryczną

Autor: hej.mielec.pl/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2020 09:56

Dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka zapowiedział złożenie wniosku do rady powiatu o zakup karetki bariatrycznej. Ułatwi ona transport medyczny osób o większej masie.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W jego ocenie karetka bariatryczna nie tylko ułatwiłaby przewóz cięższych pacjentów, ale także uatrakcyjniła ofertę mieleckiego pogotowia w kontekście konkursu na zespoły transportu medycznego w obszarze północnej części województwa podkarpackiego.

Karetka bariatryczna to specjalny rodzaj karetki, która została wyposażona w nosze przeznaczone do transportu osób otyłych, które zwykle mają regulowaną szerokość, umożliwiającą komfortowe ułożenie pacjenta i jego obsługę podczas transportu. Dodatkowo karetki mają na stanie specjalną wyciągarkę, która ułatwia przemieszczenie pacjenta do pojazdu.

Mieleckie pogotowie ratunkowe ma w miarę dobre zaplecze transportowe, pomimo tego dyrektor stacji uważa, że jeśli będą pojawiały się możliwości, to pogotowie będzie składało wnioski o współfinansowanie ze środków zewnętrznych na kolejne karetki.

Więcej: hej.mielec.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum