×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Podlaskie szpitale otrzymają prawie milion złotych na nowy sprzęt

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 04 listopada 2013 09:35

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał podległym placówkom ochrony zdrowia prawie 1 mln zł dotacji na zakup niezbędnego wyposażenia. Nowy sprzęt otrzymają m.in. lecznice w Łomży, Białymstoku i Suwałkach.

Podlaskie szpitale otrzymają prawie milion złotych na nowy sprzęt
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży wzbogaci się m.in. o laser okulistyczny, stymulator zewnętrzny serca, dermatoskop, respirator noworodkowy i kilka innych sprzętów o wartości blisko 470 tys. zł. W chwili obecnej szpital nie posiada takiego sprzętu, bądź jest on w bardzo złym stanie technicznym.

Wojewódzki Szpital Zespolony im. J. Śniadeckiego w Białymstoku za kwotę ok. 109 tys. zł zakupi system neuromonitoringu w chirurgii tarczycy. System ten w znacznym stopniu ogranicza możliwość uszkodzenia nerwu krtaniowego podczas zabiegu wycięcia gruczołu tarczycy.

Szpital Wojewódzki im. dr. L. Rydygiera w Suwałkach dzięki dotacji w kwocie 85 tys. zł będzie mógł zakupić 4 szt. aparatów KTG na potrzeby oddziału Ginekologii, Patologii Ciąży i Położnictwa, w tym jeden z nich będzie to KTG do pomiaru tętna płodu ciąży mnogiej. Takiego aparatu szpital do tej pory nie posiadał, a pozostałe, obecne na stanie placówki KTG są już wyeksploatowane (większość z nich pochodzi z 1995r.) i awaryjne.

Inna suwalska lecznica - Specjalistyczny Psychiatryczny SPZOZ - będzie mogła za kwotę blisko 300 tys. zł zmodernizować system przeciwpożarowy szpitala, m.in. wymienić centralę przeciwpożarową oraz zlecić wykonanie projektu technicznego instalacji p.poż i oddymiania klatki schodowej.

SPP ZOZ im. dr. S. Deresza w Choroszczy otrzymał blisko 60 tys. zł na zakup sprzętu i wyposażenia na oddział rehabilitacji neurologicznej m.in. urządzenia do pionizacji, zestawy do ćwiczeń logopedycznych i usprawniających mowę.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum