XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Podstawowa opieka zdrowotna – o zmianach zapowiadanych i wdrażanych

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Płock: sprzęt od WOŚP dla szpitala św. Trójcy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2014 18:06

Specjalistyczny sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) o wartości ok. 300 tys. zł, w tym trzy nowoczesne inkubatory dla noworodków, otrzymał oddział neonatologii szpitala św. Trójcy w Płocku.

Jak poinformowała w czwartek (13 marca) ordynator oddziału neonatologii dr n. med. Izabela Krukiewicz-Ruta, dzięki WOŚP płocki szpital zyskał także kardiomonitor, bilirubinometr do badań przesiewowych w kierunku żółtaczki oraz lampę do fototerapii, wykorzystywanej w leczeniu żółtaczki.

Szpital św. Trójcy w Płocku jest jednym z najstarszych w Polsce. Jego historia sięga XV wieku. Obecnie placówka działa jako niepubliczny Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. Co roku hospitalizowanych jest tam ponad 1400 noworodków.

- Otrzymaliśmy bardzo dobry sprzęt. Dzięki niemu, kiedy staniemy przed koniecznością ratowania życia, będziemy mogli wykonać wszystkie niezbędne czynności na najwyższym poziomie - zaznaczyła podczas konferencji prasowej dr Krukiewicz-Ruta.

Inkubatory, które trafiły do płockiego szpitala św. Trójcy to: stacjonarny, transportowy z systemem monitorującym czynności życiowe noworodka i aparatem wsparcia oddechowego oraz otwarty.

Szpital św. Trójcy w Płocku powstał w 1405 r. jako dom gościnny dla ubogich, ufundowany przez księżną Aleksandrę, siostrę Władysława Jagiełły i żonę księcia płockiego Ziemowita IV. W 2003 r. rada miasta Płocka podjęła decyzję o utworzeniu w szpitalu św. Trójcy spółki na bazie istniejącego wówczas samodzielnego publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Proces restrukturyzacji rozpoczął się w 2004 r.

W 2005 r. Zgromadzenie Wspólników Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. podjęło decyzję o utworzeniu Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej". W tej formule placówka świadczy usługi medyczne od stycznia 2007 r.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum