Pierwsze autonomiczne drony na świecie będą latać w Szwajcarii. Mają obsługiwać szpitale

Autor: spidersweb.pl/Rynek Zdrowia • • 21 września 2017 13:19

Pierwsza autonomiczna sieć dronów-kurierów powstała z myślą o szwajcarskich szpitalach. Roboty mają dostarczać do nich krew oraz transportować próbki laboratoryjne. Za cały projekt odpowiada amerykańska firma Matternet.

Pierwsze autonomiczne drony na świecie będą latać w Szwajcarii. Mają obsługiwać szpitale
Drony mają dostarczać krew oraz próbki laboratoryjne do szpitali Fot. Novelty (zdjęcie ilustracyjne)

Drony mają pojawić się już w październiku br. - informuje spidersweb.pl

System ma być prawie bezobsługowy, a jedyne, za co odpowiadać będzie szwajcarski personel medyczny, to odpowiednie nadanie paczki. W tym celu trzeba będzie uruchomić przygotowaną przez Matternet aplikację i podać adres placówki, do której przesyłka ma dotrzeć. Pozostanie jeszcze umieszczenie paczki w odpowiednim pojemniku, w stacji dokującej, która jest kluczowym elementem całego systemu autonomicznych przesyłek.

Po wylądowaniu na takiej stacji, poza przesyłką, dron automatycznie otrzyma nowy, świeżo naładowany akumulator. Ten, na którym przyleciał zacznie się z kolei od razu ładować.

Zasięg dronów na jednym ładowaniu ma wynosić ok. 20 km, a prędkość lotu - 70 km/h. Autonomiczne drony Matternet mogą latać z ładunkiem, którego maksymalna waga nie przekracza 2 kg.

Jeśli szwajcarskie testy zakończą się bez większych problemów, Matternet planuje pojawić się ze swoją usługą w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Więcej: www.spidersweb.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum