Philips zwiększa produkcję respiratorów do 4 tys. tygodniowo

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 19:00

Firma Philips do trzeciego kwartału 2020 roku zwiększy produkcję respiratorów szpitalnych do 4 000 sztuk tygodniowo. Do natychmiastowej produkcji na poziomie 15 000 urządzeń na tydzień wprowadza także nowy respirator Philips Respironics E30.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Firma Philips zaangażowała partnerów produkcyjnych, m.in. firmy Flex i Jabil, do dalszej rozbudowy linii montażowych respiratorów szpitalnych oraz wzmocnienia łańcucha dostaw. Firmy Flex i Jabil dysponują specjalistyczną wiedzą w zakresie technologii produkcji urządzeń medycznych, są znanymi światowymi markami w branży i mają dostęp do sieci certyfikowanych dostawców materiałów i komponentów. Dodatkowo, Flex wytwarza już inny produkt firmy Philips do terapii oddechowej.

To właśnie to urządzenie 8 kwietnia 2020 roku, w ramach procesu zatwierdzania do użytkowania w nagłych przypadkach (Emergency Use Authorization - EUA) amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła do użytku w Stanach Zjednoczonych w okresie zagrożenia zdrowia publicznego wywołanego przez COVID-19. Philips współpracuje już też z właściwymi instytucjami w celu uruchomienia dystrybucji urządzenia na skalę światową.

- Zgodnie z misją Philips, chcemy jak najmocniej wspomóc służbę zdrowia w zakresie diagnozowania, leczenia i monitorowania coraz większej liczby pacjentów chorych na COVID-19 - powiedział Frans van Houten, prezes zarządu Philips.

W celu zaspokojenia pilnego zapotrzebowania na respiratory do intensywnej terapii, firma Philips ściśle współpracuje z wiodącymi specjalistami ds. chorób układu oddechowego, a także właściwymi instytucjami regulującymi kwestie wprowadzania na rynek sprzętu medycznego w USA i innych krajach, by dostarczyć powszechnie dostępny respirator, który będzie w stanie wyeliminować niedobory tych urządzeń.

Respirator Philips Respironics E30 jest przeznaczony do leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. To łatwe w obsłudze urządzenie pozwala personelowi medycznemu o zróżnicowanych kompetencjach na leczenie i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Urządzenie można stosować w terapii inwazyjnej i nieinwazyjnej, dzięki czemu zapewnia on możliwość dostosowania do potrzeb leczenia pacjentów z COVID-19.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum